Yankı 40 Kırşehir Haber

FATOŞ ÇETİN ANAOKULUNDA 3D GÖRSEL EĞİTİM SALONU AÇILDI

FATOŞ ÇETİN ANAOKULUNDA 3D GÖRSEL EĞİTİM SALONU AÇILDI
823
13 Haziran 2019 - 10:49

Fatoş Çetin Anaokulunda 3D Görsel Eğitim Salonu açılışı gerçekleştirildi.

Meryem Elvan 3D Görsel Eğitim Salonu açılış törenine Vali İbrahim Akın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, Okul Müdiresi Serpil Gürler, Hayırsever ve aynı zamanda anaokulunda görev yapan Öğretmen Rabia Elvan, ilimizdeki diğer okulların müdürleri ile veliler katıldı.

Okul Müdiresi Serpil Gürler’in bilgilendirme konuşmasının ardından salonun açılış kurdelesini kesen ve ardından konuşma yapan Vali Akın, 3D Görsel Eğitim Salonunun teknolojinin hangi amaçlarla kullanılacağının çocuklarımıza en doğru şekilde anlatılacağı bir salon olacağını söyledi.

Çocuklarımızın bu salonda edindiği birikim ve tecrübelerin teknoloji kullanımı konusunda faydalı olacağına inandığını belirten Vali Akın, “Günümüzde teknolojide yaşanan hızlı gelişim, hayatımızı yakından ilgilendirirken eğitim sürecini de yakından etkilemektedir. Bizler de teknolojiyi eğitim alanında kullanarak çocuklarımızı geleceğe daha bilgili, daha donanımlı bir şekilde yetiştirme gayretindeyiz. Çocuklarımız yaşları ilerledikçe kendilerini teknoloji dünyasının içerisinde buluyorlar. 3D teknolojisi ile öğrencilerimiz olayın içindeymiş gibi bilgi ve tecrübe sahibi olma imkânı buluyorlar. Anaokulunda da böyle bir salonun olması çocuklarımızın teknoloji ile tanışması, teknolojiyi sadece oyun olarak görmemesi açısından önemlidir. Bu salon, teknolojinin hangi amaçlarla kullanılacağının en doğru şekilde anlatılacağı bir salon olacaktır. Çocuklarımızın bu salonda edindiği birikim ve tecrübeler teknoloji kullanımı konusunda çocuklarımıza gelecek hayatlarında son derece faydalı olacaktır. Annesinin adını yaşatmak amacıyla salonu açan hayırsever öğretmenimize ve salonun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 3D teknolojisinin okulda verilen eğitim kalitesine faydalı olacağına inanıyorum.” dedi.

Program, Vali Akın ve beraberindekilerin 3D gözlükleri takarak test etmesi ve salonda yapılan inceleme ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.