Yankı 40 Kırşehir Haber

ESNAFA 25 BİN TL KREDİ DESTEĞİ

ESNAFA 25 BİN TL KREDİ DESTEĞİ
1.417
06 Nisan 2020 - 10:18

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, koronavirüs tedbirleri kapsamında başvuruda bulunan tüm esnaflara 25 bin TL kredi verileceğini belirtti.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, koronavirüs salgını nedeniyle çeşitli tedbirler alınarak esnafa yönelik desteklemeler yapıldığını belirtti.

Hazine destekli kredilerden yararlanmak isteyen esnafların Kırşehir Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifine başvurmaları gerektiğini vurgulayan Bahamettin Öztürk: “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle birçok işletme İçişleri Bakanlığı tarafından tedbir amacıyla geçici olarak kapatıldı. Bu sebeple de esnaf ve sanatkârlarımız maddi olarak zor bir süreçten geçiyor. Bu zor süreci esnaf ve sanatkârın en az sıkıntıyla atlatabilmesi amacıyla ayrım yapılmaksızın her esnafa kooperatiflerde kullanabildikleri 150 bin TL limitli kredinin haricinde 25 bin TL’lik hazine destekli kredi tahsis edildi. İsteyen her esnafın kooperatife başvuru yapmak koşuluyla kredisini hemen kullanabilecek.” sözlerine yer verdi.

Verilecek 25 bin TL’lik kredinin esnafların sıkıntısını bir nebze de olsa hafifleteceğini belirten ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Covid-19 ile mücadelede başarılı olmak ve hayatın normal akışına dönmesi için herkesin kurallara uymasını istedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.