Yankı 40 Kırşehir Haber

ERASMUS PROJELERİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

ERASMUS PROJELERİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
421
11 Ekim 2019 - 9:37

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumların yürüttükleri Erasmus projelerini tanıtmak ve bu projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak üzere Erasmus Günleri Toplantısı düzenlendi.

Neşet Ertaş Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve ‘Kırşehirli Genç Ahiler Çalışma Hayatında’ projesinin tanıtım videosunun izlenmesi ile başlayan programda 2016-2019 yılları arasında Erasmus Projesi yapmış okulların videolu sunumları izlendi.

Sunumların ardından konuşma yapan Vali İbrahim Akın, “Erasmus gibi faydalı projelerin eğitime katkısı büyüktür. Bu projeler, özellikle öğrencilerimiz için çok daha faydalı olmaktadır. Yabancı ülkeleri gidip görerek tanımak, karşılıklı kültür alışverişi yapmak ve öğrencilere verdiği öz güven açısından bu tür projeler önemlidir. Çocuklarımız tecrübeleniyor, kendine güvenleri artıyor ve bu projeler kendilerini geliştirmeye yardımcı oluyor.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz de konuşmasında ilimiz eğitim durumu ile ilgili bilgiler verdi.

Hayata geçirdiği projelerle Hindistan’da AKS Education tarafından 73 ülkede 12 bin öğretmen arasından “Küresel Öğretmen Ödülü”ne layık görülen Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu Müdiresi Aynur Bayazıt ile Twinning Ulusal Kalite Etiketi Ödülünü kazanan proje sorumlusu Ramazan Mıhçı’ya Vali Akın tarafından ödüllerinin verilmesi ile devam eden program, Erasmus Günleri kapsamında video sunum yapan okul müdürlerine katılım belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.