Yankı 40 Kırşehir Haber

ENGELLİ VATANDAŞLAR VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ

ENGELLİ VATANDAŞLAR VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ
480
10 Mayıs 2019 - 12:15

Engelliler Haftası nedeniyle, engelli vatandaşlar Vali  İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler.

Vali Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, engelliliğin yalnızca engellileri değil, tüm kesimleri yakından ilgilendiren toplumsal bir sorun olduğunu söyledi.

Hiçbir engelin başarının önünde engel olamayacağını, hedefe giden yolda önümüze çıkan engellerin gayret gösterilerek aşılabileceğini belirten Vali Akın, “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’nın asıl amacı engellilerimizin sorunlarına, yaşadıkları sıkıntılara vurgu yapmak, dikkat çekmek ve toplumda bu konulara farkındalık yaratmaktır. Devletimiz engelli vatandaşlarımıza gereken desteği vermekte, ülkemizde son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle engelli bireylere olan duyarlılıklar artmış, engellilerimizin ihtiyaç duyduğu her alanda önemli mesafeler kat edilmiştir. Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak engellilerimizin her zaman yanındayız. İlimizde engellilerimizin hayatının kolaylaştırılması, sorunlarının en aza indirilmesi noktasında ilgili kurum ve derneklerle iş birliği içerisinde gayret gösteriyoruz. Engeller aslında bedende değil, kafadadır. Kafadaki engelleri ne zaman kaldırabilirsek, bedensel engelin bir engel olmadığını o zaman göreceğiz. Bedensel engelli olup da hayatlarında sporda, sanatta, edebiyatta, eğitimde, siyasette, iş dünyasında çok iyi yerlere gelmiş insanlar var. Demek ki engel başarının önünde bir engel değil. Yeter ki isteyelim, azimli olalım, gayret gösterelim. Bu haftalardaki maksat da bunları ön plana çıkarmaktır. Bu düşüncelerle toplumsal hassasiyeti artıracağını düşündüğüm Engelliler Haftası’nı kutluyor, engelli kardeşlerimizin ziyaretlerinden dolayı mutlu olduğumuzu belirtiyorum. Tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine sağlıklı, huzurlu, mutlu ömürler diliyorum.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın yer aldığı ziyaret Vali Akın’ın engelli vatandaşların sorunlarını dinlemesi ve onlarla yaptığı sohhbet ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.