Yankı 40 Kırşehir Haber

EMNİYET’TEN ÇEKİCİ VE OTOPARK ÜCRETLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

EMNİYET’TEN ÇEKİCİ VE OTOPARK ÜCRETLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
629
11 Şubat 2019 - 15:52

İl Emniyet Müdürlüğü çekici ve otopark ücretleriyle ilgili açıklama yayınladı, yapılan açıklamada; “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun (zorunlu mali sigortası olmayan, amaç dışı faaliyet gösteren ..gibi) araçların trafikten men edileceği, (trafiği tehlikeye düşürecek şekilde park eden, otobüs durakları, yangın muslukları gibi) yasak yerlere park eden ve sahibine ulaşılamayan araçlar muhafaza altına alınır. Amir hükmü gereği Şube Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan denetim ve kontrollerde yasada belirtilen kurallara uymayan araçlar trafikten men edilmek veya muhafaza altına alınmak üzere yetkili çekiciler vasıtasıyla yetki verilen yedd-i emin otoparklara ücretleri araç sahipleri tarafından ödenmek üzere çekilmektedir.
Araçların çekme ve çekilme ücretleri Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 122. Ve 125. Maddelerinde yazılı hükümlere göre İl Trafik Komisyon Başkanlığı tarafından belirlenen fiyat tarifesine göre ücretlendirme yapılır.
Son zamanlarda Müdürlüğümüze gelen sözlü ve yazılı şikâyetlerde araçları çekilen vatandaşlardan çekici ve otopark işletmecileri tarafından kendilerinden fazla ücret aldıkları şeklinde serzenişler olduğu tespit edilmiştir.
Oysaki yetki verilen çekici ve otopark ücretleri İl Trafik Komisyonunun 2018/6 sayılı kararı ile belirlenmiş, belirlenen ücret tarifeleri yetkili çekici ve otoparklara tebliğ edilmiş, belirlenen tarifenin üzerinde ücret aldığı tespit edilenlere yasal müeyyideler uygulanacağı komisyon kararıyla belirlenmiştir.”

  Buna göre günlük otopark ücretleri

Motorsiklet-Motorbisiklet-elektrikli bisiklet : 7,50 TL
Otomobil:9,00 TL
Kamyonet-Minibüs-Traktör:20,00 TL
Kamyın-Otobüs :20,00 TL
Çekici-İş makineleri:20,00 TL

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.