Yankı 40 Kırşehir Haber

DİNGİN ÇEVRE GÜNÜ

DİNGİN ÇEVRE GÜNÜ
2.230
06 Haziran 2020 - 6:19

Daha fazla sermaye elde etmek amacıyla dünyayı hızla kirleten insanoğlu bu yıl Dünya Çevre Gününü sessiz ve sakin şekilde kutladı.

Bir taraftan dünyayı yaşanmaz hale getiren insanoğlu diğer taraftan gösterişli ve gürültü etkinliklerle 05 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri düzenliyordu. Tüm dünyayı sarsan Koronavirüs salgını nedeniyle ilk defa Dünya Çevre Günü sessiz ve sakin şekilde kutlandı. Salgın nedeniyle kullanılan araç sayısının azlığı, işletmelerin birçoğunun üretime ara vermesi ve her şeyden önemlisi kendi sonunu hazırlayan insanoğlunun sokağa çıkmasına getirilen kısıtlamalar dünyanın uzun yıllar sonra ilk kez bu kadar dingin olmasını sağladı.

Öyle ki, denizlerdeki seyrüseferin azalması nedeniyle Yunuslar, Balinalar ilk defa boğaz ve körfez sularında hatta nehirlerin denizlere bağlandığı kısımlarda yüzmeye başladı.

Kırşehir’de de 05 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle etkinlikler Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker başkanlığındaki heyetin Vali İbrahim Akın’ı ziyareti ile sınırlı kaldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.