Yankı 40 Kırşehir Haber

ÇÖPTEN ATIK TOPLAMAK YASAKLANDI

ÇÖPTEN ATIK TOPLAMAK YASAKLANDI
1.259
03 Nisan 2020 - 17:28

Koranavirüs salgını nedeniyle alınan Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile Kırşehir’de çöpten atık toplamaya yasak getirilirken eczanelerin çalışma saatleri de yeniden düzenlendi.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında toplanan İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu, aldığı ilave tedbirler kapsamında çöpten atık ve hurda toplanması işlemlerinin yasaklanması kararı aldı. Kurul ayrıca, eczanelerde olabilecek yoğunluğu önlemek amacıyla vatandaşların içeriye alınmadan, kapıdan veya açılacak bir pencereden reçetelerin alınarak teslim edilmesi ile nöbetçi eczaneler dışındaki eczanelerin 06 Nisan 2020 tarihinden itibaren 09:00 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermesine karar verdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, alınan kararlar şu şekilde:

 1- Çöplerin olağan dönemlere göre daha sık aralıklarla ve hijyen koşullarına uygun olarak toplanmasına,

2- Çöpten atık (kağıt, plastik vb.) toplanması ile hurda toplanmasına ilişkin bütün faaliyetlerin yasaklanmasına,

Ayrıca, 34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odasının talebi doğrultusunda;

3- Eczanelerde olabilecek yoğunluğu önlemek amacıyla içeriye vatandaşların alınmamasına, kapıdan veya açılacak bir pencereden reçetelerin alınarak yine aynı yöntemle teslim edilmesine yönelik düzenleme yapılması ile nöbetçi eczaneler dışındaki eczanelerin geçici olarak 06.04.2020 tarihinden itibaren 09:00 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermesine, oybirliği ile karar verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.