Yankı 40 Kırşehir Haber

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININ TEHLİKELERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININ TEHLİKELERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ
525
08 Mart 2019 - 9:16

Vali İbrahim Akın, Çocuklarda Teknoloji Bağımlılığı konulu konferansa katıldı.
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde Kırşehir Kent Konseyi tarafından organize edilen konferanstan önce konuşma yapan Vali Akın, gerek dünyanın, gerekse ülkemizin en önemli sorunlarından bir tanesinin de “bağımlılık” olduğunu söyledi.
Uyuşturucu, alkol, sigara, bilgisayar oyunları, teknoloji gibi gençlerimizi tehdit eden her türlü bağımlılıkla mücadele etmek zorunda olduğumuzu hatırlatan Vali İbrahim Akın, “Valiliğimizce, bağımlılıkla mücadele etmek üzere kurullarımız kuruldu. Belli zamanlarda bir araya gelerek kurul üyelerimiz ile birlikte, çocuklarımızı bu bağımlılıklardan uzak tutmak ya da kurtarmak adına neler yapabiliriz, nasıl bir yol izleyebiliriz, bunları görüşüp değerlendiriyoruz. Bağımlılık sorunlarının sadece bizim çabamızla değil, toplumsal bir duyarlılıkla üstesinden geleceğimizin farkındayız. Bundan dolayı bugün, bu konferansın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Teknolojinin hızla geliştiği ve hayatımıza kolayca girdiği bu dönemde sorunlarımıza her geçen gün yenileri ekleniyor. Bu sorunlara karşı gereken tedbirleri almak adına çalışmalar yürütüyoruz. Amacımız düşünen, üreten bir gençlik yetiştirmek. Bunun için ailelere de çok iş düşmektedir.” dedi.
Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül’ün de bir konuşma yaptığı program, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman Aral’ın “Çocuklarda Teknoloji Bağımlılığı” konulu konferans vermesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.