Yankı 40 Kırşehir Haber

ÇİÇEKDAĞI’NDA SOSYAL TESİS VE ÖĞRENCİ YURDU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇİÇEKDAĞI’NDA SOSYAL TESİS VE ÖĞRENCİ YURDU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
913
01 Ekim 2019 - 10:27

Vali İbrahim Akın, Çiçekdağı ilçesinde tamamlanan öğrenci yurdu, sosyal tesis ve spor salonu açılışlarına katıldı.

Vali Akın’ın yanı sıra Milletvekili Mustafa Kendirli, Çiçekdağı Kaymakam Vekili Murat Karaloğlu, Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu ve ilçe protokolünün yer aldığı programda ilk olarak Çiçekdağı Belediyesine tahsis edilen binada hazırlanan 110 kapasiteli Erkek Öğrenci Yurdunun açılışı gerçekleştirildi.

Bu açılışın ardından, beraberindeki heyet ile birlikte Çiçekdağı Belediyesince tamamlanıp hizmete hazır hale getirilen Mecidiye Sosyal Tesisleri ve Spor Salonunun açılışlarını da gerçekleştiren Vali Akın, Çiçekdağı’nda yürütülen çalışmaların ilçeyi daha güzel, daha yaşanabilir bir hale getirdiğine inandığını söyledi.

Gerçekleştirilen hizmetlerden dolayı Çiçekdağı Belediye Başkanına ve emeği geçenlere teşekkür eden Vali Akın, “Bugünkü ziyaretimizde Erkek Öğrenci Yurdu, Sosyal Tesisler ve Spor Salonunun açılışlarını gerçekleştirdik. Hizmete sunulan bu tesisler, öğrencilerimizin ve ilçede yaşayan vatandaşlarımızın vaktini değerlendireceği güzel mekânlar olmuş. Spor salonu gençlerimizin her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutacak, onları teknoloji bağımlılığından kurtaracaktır. Açılışını gerçekleştirdiğimiz tesislerin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Amacımız, ilçelerimizdeki vatandaşlarımızın yaşam standardını yükseltmektir.” dedi.

Vali Akın ve Milletvekili Mustafa Kendirli daha sonra Kredi Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci yurdunda öğrencilerle bir araya gelerek sohbet ettiler.

Program, Çiçekdağı ilçesinde uygulanacak projelerin ve yatırımların değerlendirilmesi ile sona erdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.