Yankı 40 Kırşehir Haber

CHP SEÇİM İSTEMİYORUZ

CHP SEÇİM İSTEMİYORUZ
490
09 Ağustos 2019 - 15:51

Ankara Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kırşehir’e gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve CHP İl Başkanı Baran Genç ile birlikte Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediye Başkanlığı, Ahi Evran Üniversitesi ve bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaretinin ardından CHP İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Sözlerine “Biz seçim istemiyoruz,” diye başlayan Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, ” Çünkü halkımız seçimlerden boğuldu, elektriğe yüzde 14,98, doğalgaza 14.97, şekere yüzde 12, çaya yüzde 7, her şeye zam geldi. Bu zamlarla seçimin ağır maliyeti yine halkımızın sırtına yüklendi.” dedi.

Ekonomik veriler kötüleştikçe iki kafadar AKP ve MHP Genel başkanları ya seçim kararı alıyor, ya da Fırat’ın doğusuna girme planı açıklıyor, şeklinde konuşan Yıldırım Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Türkiye’nin güvenliği bizim kırmızı çizgimizdir. Güvenliğimizi komşu ülkelere barışı getirerek garanti altına alabiliriz. Suriye iç savaşını körükleyerek, ABD’nin dümen suyuna girerek barışı getiremeyiz. Türkiye’de 5 milyondan fazla Suriyeli var. Biz bu insanlara kendi ülkelerinde özgürce, güven içerisinde yaşayacakları barış ortamını yaratmak için çalışmalıyız. Seçim değil iş yapalım, üretim yapalım, ülkeyi kalkındırmak için büyük bir çabanın içine girelim.”

Kırşehir’de 5 binden fazla işsiz bulunduğunu ifade eden Yıldırım Kaya; Kırşehir Belediyesinde 700 kişi çalışması gerekirken bin 200 kişi çalışıyor. Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun işsizlere iş imkânı sunmak için projeleri var ve bu projeleri tek tek hayata geçirecek. CHP’li belediyelerimiz şu an büyük bir tasarruf içinde. Kaynakları doğru kullanma çabası içerisinde. İşte Kırşehir Belediyesi de bunu yapıyor, açılan delikleri kapatıyor. Ayda 22 milyon lira zarar eden Kırşehir Belediyesi yapılan tasarruflarla aylık 1,5 milyon kar eden bir konuma geldi. Siyasette kin ve nefret olmaz. AKP artık ülkeyi iyi idare edemiyor, 31 Mart’ta yıkıldılar. yine yıkılacaklar. Biz bugün seçim istemiyoruz, halkın sorunlarına çözüm istiyoruz. CHP’li Kırşehir Belediyemiz, Akpınar Belediyemiz ve Boztepe Belediyemiz hizmet için çalışıyorlar,” dedi.

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.