Yankı 40 Kırşehir Haber

CHP KIRŞEHİR’İ TAKİBE ALDI

CHP KIRŞEHİR’İ TAKİBE ALDI
1.316
06 Mart 2020 - 11:33

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Kırşehir’in de aralarında bulunduğu 24 il’de heyetlerin çalışma yaparak rapor hazırlayacakları öğrenildi.
Özellikle 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP’nin seçim kazandığı ya da seçimi kaybetse bile aldığı sonuçlarla güçlü olarak çıktığı şehirlerin seçildiği iller yakın markaja alınacak. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine inceleme yapmak üzere görevlendirilen heyet Kırşehir’e üçüncü kez gelecek. Daha önce de CHP heyetleri Kırşehir’de incelemelerde bulunmuş ancak hazırlanan raporlar parti genel merkezince yeterli görülmemişti.
CHP Grup Başkanlığı, milletvekillerinden çalışmalarını bölgede etkili sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri üzerinde yoğunlaştırmalarını istedi. En az dört milletvekilinden oluşacak heyetler Kırşehir, Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Konya, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yozgat’ta incelemelerde bulunacak.
Bölgenin genel sosyal ve ekonomik durumunu inceleyecek olan heyetler, bölgedeki siyasi iklim ve gelecek dönemde halkın siyasi eğilimlerinin değiştirilmesi konusunda izlenmesi gereken yol haritasını belirleyecek.
Milletvekilleri, bölge halkının iktidardan başlıca şikâyet konularını, yürütülen parti politikalarının bölge açısından CHP’yi güçlü ve zayıf kılan unsurlarını, bölge halkının temel sorunlarını ve bu konuda partiden beklentilerini tespit edecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.