Yankı 40 Kırşehir Haber

CAMİLERDE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI

CAMİLERDE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI
1.713
26 Mart 2020 - 10:48

Kırşehir’de, koronavirüs salğını önlemleri kapsamında, özel hazırlanmış solüsyonlarla bir hafta içerisinde 127 cami ve Kur’an kursu dezenfekte edildi.

Kırşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, koranavirüs önlemleri kapsamında toplu ibadete ve eğitime kapatılan dini kurumlarda dezenfekte çalışması yapıldı. Cami ve Kur’an kurslarında belirli aralıklarla dezenfeksiyon çalışmasının devam edeceği bildirildi.

Koronavirüs tedbirlerine karşın belediye olarak aldıkları önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu, “Dünya ve ülkemiz son günlerde koronavirüs tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Biz de belediye olarak koronavirüse karşı mücadelemize gece-gündüz demeden devam ediyor, tedbirlerimizi sıklaştırıyoruz. Valiliğimiz tarafından kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla ikametgâhlarından ayrılmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın 112, 155 ve 156 numaralarını arayarak talep etmeleri halinde temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olunuyor. Ayrıca, belediyemize ait 214 10 10 numaralı Halkın Masası hattı ve Alo 153 Zabıta hattımıza 24 saat boyunca ulaşabilirler. Bu zor günleri hep birlikte aşarak yeniden sağlıklı günlere kavuşacağımıza inancımız tamdır.” dedi.

Öte yandan, Kırşehir Belediyesi’nin oluşturduğu ekipler, bankalar, siyasi parti il ve ilçe binaları, pazar yerleri, resmi kurumlar, polis ve jandarma ekip otoları ve 55 eczanede dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdiği öğrenildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.