Yankı 40 Kırşehir Haber

ÇAKAR YASAĞI BAŞLADI

ÇAKAR YASAĞI BAŞLADI
562
01 Kasım 2019 - 15:31

Hakkı olmadığı halde kendilerine trafikte üstünlük sağlamak amacıyla kullanılan çakar lamba yasağı 01 Kasım (bugün) itibari ile başladı.

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı yeni düzenleme ile birlikte bugün itibariyle kamuda, mahalli idarelerde, diğer meslek kuruluşları ve üniversitelerde üst yönetici, genel müdür, daire başkanı veya başka unvanlar ile görev yapan kamu görevlilerinin araçlarında bulunduğu tespit edilen çakarlar sökülerek 2 bin 004 TL para cezası kesilecek. Para cezası haricinde ayrıca araç trafikten men edilecek.

Yetkisiz çakar kullanımına ilişkin ülke genelinde uygulamanın yürürlüğe girdiği 01 Kasım tarihi itibari ile denetimler başladı. Bu düzenleme ile birlikte İllerde Valiler dışında kamu ve mahalli idarelerde üst düzey yöneticiler, milletvekilleri, genel müdür ve daire başkanları, belediye başkanları, rektörler, kaymakamlar ve kurum müdürleri dahil hiç kimse çakar kullanamayacak.

Düzenlemede çakar kullanacak makamlar belirlenirken bu makamların korunmasından sorumlu araçlar da makamla beraber hareket ettiği sürece ışıklı ve sesli uyarı işaretlerini kullanabilecekler.

Kırşehir’de başta belediye başkanları olmak üzere birçok üst düzey makam sahibinin çakar kullandığı bilinirken bu araçlara yapılacak işlemler kamuoyunda merakla bekleniyor.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.