Yankı 40 Kırşehir Haber

BU NEYİN PAZARI!

BU NEYİN PAZARI!
1.099
20 Şubat 2020 - 17:37

Başka illerden gelen esnafların, Cacabey Meydanında kurulan çadırlarda satış yapmasına Kırşehirli esnaf tepki gösterdi.

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçirdiklerini ifade eden Kırşehir esnafları, sigorta primlerini, vergilerini hatta aldıkları malın borcunu ödeyemezken dışardan esnaf getirilmesine anlam veremediklerini söylediler.

Kırşehir esnafının siftah yapmadan dükkan kapattığı, ekonomik olarak zor günler geçirdiği bu günlerde böyle bir organizasyonun düzenlenmesinin kendilerini hayrete düşürdüğünü belirten Kırşehirli esnaflar; “İndirim adı altında açılan çadırlarda yapılan satışlarla Kırşehir Belediyespor’a destek verileceği iddia ediliyor. Ama bizim düzenlenen organizasyondan haberimiz bile yok. Madem böyle bir iş yapılacaktı Kırşehir esnafına haber verilse de satışları biz yapsaydık. Dışarıdan gelenler Kırşehir Belediyespor’u bizden çok mu seviyor? Şeklinde sitemlerini dile getirdiler.

Yapılan organizasyonla ilgili muhatap bulamadıklarını ve işe kimsenin sahip çıkmadığını söyleyen esnaflar, SGK ve Defterdarlığı göreve davet ederek yapılan satışların ve çalışanların denetlenmesini istediler.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.