Yankı 40 Kırşehir Haber

BİLGEHAN ALTAŞ ADAY DEĞİLİM

BİLGEHAN ALTAŞ ADAY DEĞİLİM
605
19 Eylül 2019 - 17:41

Son günlerde kamuoyunda AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa edeceği dillendirilen Avukat Bilgehan Altaş, düzenlediği basın toplantısında istifasının söz konusu olmadığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya ve kamuoyunda 31 Mart Mahalli Seçimlerinde Kırşehir’de seçimin kaybedilmesinin faturasının Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş’a kesildiği ve istifasının istendiği şeklinde söylentiler yer almıştı. Söylentilerle ilgili AK Parti binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bilgehan Altaş, sosyal medyada hakkında çıkan istifa haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Partisinin ülke genelinde kongre sürecini başlattığını belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş; “Partimizin yetkili organlarının aldığı karar neticesinde mensubu bulunduğumuz partimiz kongre sürecini başlatmış bulunmaktadır. Bu kapsamda Genel Merkez görevlilerimiz illerde çeşitli incelemelerde bulunuyorlar. Bu kapsamda ilimize yapılan ziyaret sırasında bize de yeniden aday olup olmayacağımız soruldu. Biz de merkez ilçe başkanlığına yeniden aday olmayacağımızı ifade ettik. Kongreye kadar görevimize devam edeceğiz. Yeni bir ilçe başkanını tespit edecekler. Bu çalışmada biz de yer alarak görüşlerimizi ifade edeceğiz.  Ondan sonra da bir karar verilecektir. Kongreye kadar görevimizin başındayız istifa falan yok,” şeklinde konuştu.

Basın toplantısında, Basına yaptığı açıklamalardan dolayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu da eleştiren Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, ‘keşke bu asılsız iddialara muhatapları cevap verseydi’ serzenişinde bulundu.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.