Yankı 40 Kırşehir Haber

BAYRAMDA DENETİMLER ARTIRILDI

BAYRAMDA DENETİMLER ARTIRILDI
4.111
30 Temmuz 2020 - 23:29

Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kırşehir sınırları içerisindeki uygulama noktalarında yapılan denetimleri yerinde inceledi.

İlk olarak Kırşehir-Kırıkkale karayolu Hamit Köyü mevkiinde yer alan uygulama noktasını ziyaret eden Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, daha sonra Kırşehir Açık Cezaevi mevkiinde yer alan kontrol noktasını Vali İbrahim Akın ile birlikte ziyaret ederek denetimler hakkında bilgiler aldılar ve yolculuk yapan vatandaşlarımızla sohbet ettiler.

Sürücülerden kurallara uyma konusuna hassasiyet göstermelerini rica ederek araçlarda bulunan çocuklara içinde kırmızı düdük, trafikle ilgili broşürler ve çeşitli materyaller bulunan çanta hediye eden Sayın Valimiz ve Emniyet Genel Müdürü, vatandaşlarımızı Koronavirüs tedbirlerine uymaya davet etti.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, “Bayram tatili boyunca insanlarımızın güvenli bir ortamda yolculuk yapmaları, trafik kazalarını en aza indirmek ve dolayısıyla can ve mal kaybını da en az seviyede tutmak amacıyla gereken bütün tedbirleri almış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın gidecekleri yerlere sağ salim varması için hem Emniyet Genel Müdürlüğümüz hem de Jandarma Genel Komutanlığımız bütün imkânlarını seferber etmiş durumda. Bayram boyunca etkin ve yoğun bir denetim uygulaması gerçekleştireceğiz. ” dedi.

Vali İbrahim Akın da konuşmasında, “Koronavirüsle mücadelede maske, mesafe, temizlik gibi tedbirler nasıl önemliyse, trafik kazalarından korunmada da trafik kurallarına uymak o kadar önemlidir. Trafik kazalarının en aza indirilmesi hatta hiç kaza olmaması, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğinin sağlanması adına ciddi denetimler yapılmaktadır. İlimizde de bayram boyunca denetimleri sıklaştıracağız. Sürücülerimizden trafik kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Amacımız vatandaşlarımızı varacağı yere sağ salim gitmesini sağlayarak sevdiklerine kavuşmasını sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran ile İl Emniyet Müdürü Murat Türesin’in de yer aldığı programda Vali Akın ve Emniyet Genel Müdürü araçlardaki vatandaşlarla sohbet ederek bayramlarını tebrik ettiler ve kazasız yolculuklar dilediler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.