Yankı 40 Kırşehir Haber

BAŞSAVCI BİLAL GÜMÜŞ ADANA’YA ATANDI

BAŞSAVCI BİLAL GÜMÜŞ ADANA’YA ATANDI
4.911
18 Haziran 2020 - 10:23

Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, son çıkan kararname ile Adana Cumhuriyet Başsavcılığına atandı. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül de Kırşehir’e geliyor.

Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, 2018 Temmuz ayında gerçekleştirilen Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayınlanan kararname ile ilimize atanmıştı. 2 yıldır ilimizde görev yapan Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, sıcak ve samimi ilişkileri ile Kırşehir halkı tarafından takdir ediliyordu.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı olarak 2 yıldır görev yapan Ömer Faruk Yurdagül ise Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı. Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 1973 yılında doğan Ömer Faruk Yurdagül’ün evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Öte yandan Kırşehir’de görev yapan Cumhuriyet Savcıları Yunus Arısoy Hatay’a,  Ali Erdem Kula’ya, Mehmet Tahir Taşdemir Tercan’a, Yasin Türker Bahçe’ye, Muhammed Ramazan Tunç ise Muş’a atanırken Hakimler Hüseyin Işık Besni’ye, Arzu Avcı İvrindi’ye, Gamze Kalaç Kula’ya, Ayşe Işık Besni’ye, Orhan Can Arapgir’e, Yunus Kara Ömerli’ye, Caner Çetin İstanbul Anadolu Adliyesine atandılar.

Hakimler Elif Yılmaz Hakan Adıyaman’dan, Yasemin Gönen Adıyaman-Gölbaşı’dan, Hülya Toprak Gülabi Adıyaman’dan, Orhan Gülünay Çorum’dan, Naciye Görmez Kahramanmaraş’tan Kırşehir’e atanırken, Cumhuriyet Savcıları Tacettin Kale Sivas’tan, Burak Yakan Adıyaman-Gölbaşı’da, Şeyman Aydın Karabük’ten, Abdullah Enes Görmez ise Kahramanmaraş’tan Mucur’a atandılar.

Yankı40 Haber ekibi olarak yapılan atamaların hakim ve savcılarımız ile yargı camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.