Yankı 40 Kırşehir Haber

BASININ DUAYENİ KEMAL SEYİTGAZİOĞLU VEFAT ETTİ

BASININ DUAYENİ KEMAL SEYİTGAZİOĞLU VEFAT ETTİ
1.484
27 Ocak 2020 - 10:36

Ömrünü gazetecilik mesleğine adayan, Kırşehir yerel basınının duayenlerinden Kemal Seyitgazioğlu vefat etti.

Kaman ilçesinde 1971 yılından bu yana 50 yıldır aralıksız olarak yayınlanan Yeşil Kaman Gazetesi’nin kurucusu Kemal Seyitgazioğlu Ankara’da vefat etti. Kırşehir Çiğdem Gazetesi imtiyaz sahibi, aynı zamanda Yeşil Kaman Gazetesi ve Kaya Matbaasının da sahibi olan Murat Seyitgazioğlu’nun babası Kemal Seyitgazioğlu’nun vefatı basın camiası ve sevenlerini yasa boğdu.

Gördüğü tedavi nedeniyle son 2 yıldır Ankara’da yaşayan 89 yaşında ve 8 çocuk sahibi olan Kemal Seyitgazioğlu için Kaman ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Kaman Çarşı Camindeki cenaze törenine Milletvekili Mustafa Kendirli, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve basın mensupları başta olmak üzere kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Cuma Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verilen meslek büyüğümüz Kemal Seyitgazioğlu’na Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.