Yankı 40 Kırşehir Haber

BARO BAŞKANINDAN MESAJ

BARO BAŞKANINDAN MESAJ
1.480
07 Nisan 2020 - 11:17

Kırşehir Barosu Başkanı  Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Avukatların halkın içinden gelen ve halkın içinde yaşayan bir meslek grubu olduğunu söyledi.

Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu salgın hastalıktan dolayı bu sene Avukatlar Günü etkinliği düzenleyemediklerini belirten Kırşehir Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu; Avukatlar Günü Törenini bu sene maalesef icra edemedik. Bunun burukluğunu yaşasak da daha sağlıklı günlerde hep beraber kutlama yapma umudumuz bakidir. Avukatlar, halkın içinden gelen ve halkın içinde yaşayan bir meslek grubudur. Dolayısıyla, ortaya çıkan her durumdan birebir etkilenmektedir. Bu zor ve süreçte, ekonomik sıkıntı başta olmak üzere herkesin yaşadığı sıkıntıları avukatlar da yaşamaktadır. Meslektaşlarımızın bu olağanüstü durumu en az zararla atlatabilmesi amacıyla Türkiye Barolar Birliği ve Barolarımız gayret içindedir. Yapılması gereken, bu gayrete destek olmak, omuz vermektir.” dedi.

Dünyanın büyük bir sıkıntıda geçtiği bu dönemde ilk ve öncelikli sorunumuz birlik beraberlik içinde bu salgın hastalığın üstesinden gelmektir, diyen Baro Başkanı Tuzcu açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kanuni Sultan Süleyman’ın ‘Yeryüzünde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi.’ veciz sözlerinde ifade ettiği üzere sıhhatli bir nefes dünyalara bedeldir. Özgürlüğün kıymetinin daha da iyi anlaşıldığı bu süreçten dersler çıkarıp nice sağlıklı günlerde bir arada yaşamak ümidiyle Avukatlar Günümüzü kutluyor, aramızdan ayrılan avukat, hakim, savcı tüm meslektaşlarımızı ve bu toprakları bize vatan yapmak için canını vermiş tüm şehitlerimizi, Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmetle anıyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.