Yankı 40 Kırşehir Haber

BAKAN ZİYA SELÇUK, VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ

BAKAN ZİYA SELÇUK, VALİ AKIN’I ZİYARET ETTİ
708
24 Şubat 2019 - 18:15

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.Valilik Şeref Defterini imzalayan Bakan Ziya Selçuk, eğitim öğretim hayatı ile ilgili istişareler yapmak üzere Kırşehir’e geldiğini belirtti.

Kentin eğitim hayatının daha çok ilerlemesi ve eğitim kaynaklarının güçlenmesi için yapılacak çalışmaları değerlendireceğini belirten Selçuk;“Bu bölgenin eğitim öğretim hayatı ile ilgili bazı istişareler için geldiğimiz Kırşehir’de buraları ziyaret etmek gerçekten mutluluk verici. Bugün Kırşehir’de ilgili yetkili bütün arkadaşlarımızla kamu sektörüyle, özel sektörle, üçüncü sektörlerle birçok toplantı ve görüş alışverişinde bulunacağız. Kırşehir’in eğitim hayatının çok daha ilerlemesi ve burada eğitim kaynağının güçlenmesi için gereken her türlü tedbiri birlikte değerlendirip, alacağız. Çeşitli ziyaretlerimiz olacak. Bu ziyaretin çok verimli ve yararlı geçmesi için elimizden geleni yapacağız.”dedi

Vali İbrahim Akın, Türkiye’nin eğitimde marka kentlerinden birinin de Kırşehir olduğunu,Bakan Ziya Selçuk’u eğitimde marka kent olan Kırşehir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Valilik ziyaretinin ardından Kırşehir Belediyesini ziyaret eden Bakan Ziya Selçuk’a Kırşehir programında, Vali İbrahim Akın, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kurum Müdürleri ve ilgililer eşlik ettiler.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.