Yankı 40 Kırşehir Haber

BAKAN YARDIMCISI HAMZA YERLİKAYA İLİMİZDEYDİ

BAKAN YARDIMCISI HAMZA YERLİKAYA İLİMİZDEYDİ
594
27 Mart 2019 - 17:12

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya, ilimize gelerek bazı ziyaretler gerçekleştirdi.
İlk olarak Valiliğİ ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya, Vali İbrahim Akın ile görüştü.
Valilik ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya, Bakanlığınca ilimizde yürütülen çalışmaları yerinde görmek, bundan sonra ne gibi çalışmalar yapılabilir bunları tespit etmek üzere Kırşehir’e geldiklerini söyledi.
Kırşehir’in Anadolu’nun güzide bir ili olduğunu ve Kırşehir’e önem verdiklerini belirten Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya, “Kırşehir’deki yatırımlarımıza önem vererek vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Kırşehir’deki gençlerin sportif alanlarda başarılar elde ederek bizleri gururlandırmaları için Bakanlığımız olarak gereken desteği veriyoruz. Kırşehir’imiz bulunduğu seviyeden daha ileri noktalara ulaşacaktır. Bu duygularla, Kırşehir’de bulunmaktan memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyor, Kırşehir’den nice milli sporcuların çıkacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.
Vali Akın da konuşmasında, “Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’ya ilimize hoş geldiniz diyoruz. Kendisi hepimizin bildiği üzere, aktif spor hayatı boyunca elde ettiği şampiyonluklarla ülkemizin gururu olmuş bir isim. Kazandığı bu başarılarla da ‘Asrın Güreşçisi’ unvanını almıştır. Sayın Bakan Yardımcımızın elde ettiği Dünya, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonlukları gençlerimize de örnek olacaktır. Ülkemizin gençliğine ve spora yönelik hizmetlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Sayın Bakan Yardımcımızla birlikte ilimizde spor alanında yürütülen çalışmaları istişare edip değerlendireceğiz.” dedi.
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya, Valilik ziyaretinin ardından Vali Akın ve beraberindekiler ile birlikte Kırşehir Gençlik Merkezini ziyaret etti. Burada spor yapan gençlerle bir araya gelen Sayın Bakan Yardımcımız, antrenman yapan gençlerle sohbet ederek yetkililerden merkezde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yüzme havuzu ve tenis kortunda incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı, ilimiz sporcu gençlerinin antrenmanlarını da izledi.


Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya’ya ilimiz programında Vali Akın’ın yanı sıra Rehberlik ve Denetim Başkanı Hasan Davulcu, Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin ve ilgili kurum amirleri eşlik etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.