Yankı 40 Kırşehir Haber

BAKAN SELÇUK, KIRŞEHİR ÖRNEK ŞEHİRLER ARASINDA

BAKAN SELÇUK, KIRŞEHİR ÖRNEK ŞEHİRLER ARASINDA
574
24 Şubat 2019 - 15:12

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Kırşehir’e geldi.
Kırşehir Belediyesine yaptığı ziyarette bina önünde Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşıland Daha sonra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin makamına çıkıldı.

 


Başkan Bahçeci, Bakan Ziya Selçuk’a bir sunum yaparak çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Bahçeci Sizleri Kırşehir’de ağırlamaktan son derece mutluyuz. Kırşehir eğitime önem veren bir şehir. İnşallah inanıyoruz ki sizlerde ülkemizin eğitimine yeni bir anlayış kazandıracaksınız. Kırşehir’de sizleri misafir etmek bizler açısından son derece mutluluk verici dedi. Başkan Bahçeci, on yıllık çalışmalarını içeren bir sunum ile Bakan Selçuk’a çalışmalarını ve yeni dönemde yapılacak projeleri anlattı.
Başkan Bahçeci sunumun sonunda yaptığı konuşmada Milli Eğitim ile ilişkilerimiz çok iyi. Müdürümüz ve öğretmelerimizle iyi bir diyaloğumuz var.

 

Alt yapısını tamamlamış kompak bir şehrimiz var. Bundan sonra dönemde daha çok insana dönük, daha sosyal eğitim, ahlak bu konularda çalışmayı bizde çok arzu ediyoruz. Mekânlar oluştu, bundan sonra bu mekânların içlerini doldurmamız ve yaşatmamız lazım. Milli Eğitim Bakanlığımızın projelerinde belediye olarak aktif bir şekilde yer almak isteriz dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise ziyarette yaptığı konuşmada “Bereketli bir ve güzel çalışmalar var. Dokuz sene önce geldiğim Kırşehir şimdi ise tanınmayacak hale gelmiş.Olağan üstü işler yapmışsınız. Yurt dışında gördüğümüz tecrübe ettiğimiz birçok hususu burada, buraya ölümsüzleştirerek. Buranın da şartlarını da göz önüne alarak. Yeniden tanzim etmek, bu işe çok kafa yorduğunuzu gösteriyor. Bu mesele aslında bütün Türkiye’ye örnek olacak kadar derinleşmiş görünüyor. Türk Milleti adına teşekkür ediyorum. Herkes bu işi vazife olarak yapıyor ama hukukunu korumak, hakkını vermek adına herkes bunu başaramıyor”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.