Yankı 40 Kırşehir Haber

BAKAN KIRŞEHİR’İ ÖRNEK GÖSTERDİ

BAKAN KIRŞEHİR’İ ÖRNEK GÖSTERDİ
4.816
02 Temmuz 2020 - 9:58

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılan Bilim Kurulu Toplantısının ardından Koronavirüs salgınına ait verileri açıkladı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, koronavirüs sayısı azalan 5 il arasında Kırşehir’i de örnek gösterdi.

Türkiye’nin son 24 saatlik koronavirüs tablosunun yanı sıra son 2 haftalık verilere göre değerlendirme yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vakaların yüzde % 53,74’ünün İstanbul’da tespit edildiğini ve İstanbul’u Ankara, Gaziantep, Bursa, Konya ve Diyarbakır’ın takip ettiğini söyledi.

Gümüşhane’de son 2 haftadır hiç vaka görülmediğini açıklayan Bakan Koca, vakanın en az olduğu illeri Tunceli, Kars, Burdur ve Bartın olarak açıkladı. Son iki haftadır vaka sayısında istikrarlı azalma gösteren 5 ilin Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Kırşehir ve Düzce olduğuna işaret eden Bakan Koca son bir ayda pozitif çıkan vakaların yaş ortalamasında düşüş eğilimi olduğunu en fazla vakanın 25-45 yaş arasında görüldüğünü vurguladı.

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut, Bakan Koca’nın Kırşehir’i örnek göstermesinin ardından sosyal medya hesabında bir açıklama yaptı.

Açıklamasında Kırşehir’de tedbiri hiç bir zaman elde bırakmadıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, “Kırşehir Valimiz İbrahim Akın başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza ve kurallara harfiyen uyan vatandaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Bulut, vatandaşların maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaya devam etmeleri gerektiğini ifade ederek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın süreci başarılı ve özenli bir şekilde yürüttüğünü ve şeffaf olarak tüm açıklamaları yaptığını dile getirdi.

Kısa süre önce Kırşehir’de vaka sayısındaki artışlar örnek gösterilerek, bazı sosyal medya haberlerinde İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut’un başarısız olduğu yönünde haberler yayımlanmıştı. Bakan Koca’nın bu açıklaması yapılan eleştirilerin haksız olduğunu ortaya koydu. Bu zorlu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.