Yankı 40 Kırşehir Haber

BAHAMETTİN ÖZTÜRK’TEN ESNAFA UYARI

BAHAMETTİN ÖZTÜRK’TEN ESNAFA UYARI
1.410
01 Haziran 2020 - 14:34

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Kontrollü Normalleşme Sürecinin 01 Haziran’da (bugün) başladığını hatırlatarak esnaflara uyarılarda bulundu.

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, yaptığı açıklamada, devletimizin Korona salgınını izlediği strateji ile başarı ile yönettiğini belirterek ulaşılan iyi tablonun devam etmesi için her kesimin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

Koronavirüs salgınının önlenmesi tedbirleri kapsamında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir dizi önlemler alındığını hatırlatan KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk; “Salgının önlenmesi amacıyla yurt genelinde işletmelerin büyük bölümünde faaliyetlere ara verildi. Tabi bu sıkıntılı süreç ticareti olumsuz yönde etkilediği için her kesimde olduğu gibi esnafımızı da ekonomik sıkıntıya soktu. Devletimiz sağladığı krediler ile esnaflarımıza destek olmaya çalıştı. Ancak bu desteklerle ekonomik çarkı çevirmenin mümkün olmadığını biliyoruz.” Dedi.

Neticede, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan sıkıntılara rağmen normalleşme sürecinin başladığı 01 Haziran (bugün) itibariyle tüm kurallara uyarak esnafın işyerlerini Besmele ile açarak ticarete başladığını vurgulayan KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Salgın günlerine geri dönmemek amacıyla her esnafımızın özellikle maske takıp, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak işlerine devam etmelerini bekliyoruz. Berber ve kuaförler daha önce işlerine başlamışlardı. Bugün itibariyle restoran, kafeterya, pastane, kıraathane, çay bahçeleri gibi işyerleri de saat 22.00’ye kadar hizmet verebilecekler. Şehirlerarası seyahat sınırlaması büyük oranda kaldırıldı. Bu nedenle yol boylarında bulunan dinlenme tesisleri de hizmet vermeye devam edecekler. Yine kreşler ve bakım evleri hizmet vermeye başlayacak. 65 yaş üstündeki işyeri sahipleri de gerekli tedbirleri alarak dükkânlarını tekrar açabilecekler. İşletme sahibi ve çalışan personelimizden gerekli hijyen tedbirlerini almalarını, maske takma ve mesafe kullarına uymalarını istiyoruz.”

Esnaflara yeni dönemde hayırlı işler dileyen KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, kısıtlaması devam eden bazı işyerlerinin de en kısa sürede hizmet vermeye başlamasını beklediklerini sözlerine ilave etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.