Yankı 40 Kırşehir Haber

BAĞDADİ’NİN YAKINLARINA HAPİS CEZASI

BAĞDADİ’NİN YAKINLARINA HAPİS CEZASI
1.672
13 Mart 2020 - 10:27

Kırşehir’de, IŞİD elebaşı Bağdadi’nin akrabası 4 sanığa, “terör örgütüne üye olma” suçundan 6 yıl 3’er ay hapis cezası verildi.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuklu sanıklara Bağdadi ile yakınlıkları, operasyonda ele geçirilen cep telefonları ve hafıza kartlarında bulunan örgüt elemanlarına ait fotoğraf ve görüntülerle tanık beyanlarındaki ifadeleri soruldu. Sanıklar Bağdadi ile akraba olduklarını ancak hiç görüşmediklerini ve DEAŞ terör örgütü ile bağlantılarının olmadığını söylediler.

Cumhuriyet Savcısı, cep telefonları ve evlerinde bulunan dijital materyallerdeki militanların ceset resimleri, silahlı örgüt propagandası içeren görüntüler ve tanık beyanları doğrultusunda sanıkların üzerine atılı suçlar nedeniyle cezalandırmasını istedi. Mahkeme heyeti, tüm sanıkları “terör örgütüne üye olma” suçundan 6 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırarak, mevcut tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, Kırşehir merkezli 4 ilde 16 Kasım 2019’da düzenlenen operasyonda, örgüt elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’nin akrabası olduğu belirtilen 25 kişi yakalanmış, sanıklardan 4’ü tutuklanmış, ikisi çocuk olan 21 kişi de geri gönderme merkezine ulaştırılmak üzere Kırşehir Valiliğine teslim edilmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.