Yankı 40 Kırşehir Haber

ANKARA BAROSUNA STK TEPKİSİ

ANKARA BAROSUNA STK TEPKİSİ
1.761
30 Nisan 2020 - 11:02

Kırşehir’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları, okuduğu hutbede sapık ilişkileri eleştiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı hedef alan Ankara Barosunu kınadı.

Konuyla ilgili kamuoyuna görüşlerini açıkladıktan sonra İl Müftüsü Mehmet Yaman’ı ziyaret eden Sivil Toplum Kuruluşu başkanları Ramazan ayının ilk cuma namazında okuduğu hutbe nedeniyle Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı eleştiren Ankara Barosunu kınadıklarını ifade ettiler.

Ziyarette bir konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Yaman; “ Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Hacı Bayram Camii’nde Ramazan ayının ilk cumasında temsili Cuma namazını kıldırdı. Diyanet İşleri Başkanımız, okuduğu hutbesinde tüm insanlığa, “Ey insanlar! Canımıza, aklımıza, inancımıza, malımıza ve neslimize zarar veren şeylerden uzak duralım, Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, eşcinselliği lanetliyor. Bunun hikmeti beraberinde hastalık getirmesi ve nesli çürütmesidir. bunun Yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın islamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV Vürisüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim” şeklinde ifadeler kullandı. Bu ifadelerden rahatsız olan Ankara Barosu, Diyanet İşleri Başkanımız hakkında dava açtı. Bu ifadeler dinimizin emirleri doğrultusunda söylenen sözlerdir. Bizler söylenen bu sözlerin de başkanımızın da yanındayız.” şeklinde konuşarak hassasiyetlerinden dolayı Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerine teşekkür etti.

Sivil Toplum Kuruluşları adına konuşan Prof. Dr. Ahmet Gökbel de, İslami ve ahlaki yaşam dairesi dışındaki tüm fiilleri kınadıklarını belirterek, gayri meşru ilişkileri normal bir yaşam şekli gibi göstermeye çalışan ve Diyanet İşleri Başkanını eleştirerek dava açan Ankara Barosunu kınadıklarını ifade etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.