Yankı 40 Kırşehir Haber

AK PARTİDE KONGRE HEYECANI

AK PARTİDE KONGRE HEYECANI
2.300
09 Mart 2020 - 16:14

Adalet ve Kalkınma Partisi 7. Olağan Kongre kapsamında Mucur, Kaman ve Akpınar ilçe kongrelerini tamamladı.

8 Mart tarihinde saat 11.00’de başlayan Mucur ilçe kongresinde tek liste halinde yapılan seçim sonucunda mevcut başkan Oğuzhan Gündüz yeniden seçildi. Saat 13.00’te başlayan Akpınar kongresinde Harun Kahraman, saat 15.00’te başlayan Kaman Kongresinde ise Kamil Avşaroğlu yeniden ilçe başkanlığına seçildiler.

Kongrelere İl Başkanı Muzaffer Aslan ve Milletvekili Mustafa Kendirli’nin yanı sıra İl Koordinatörü Ekrem Görçeker, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, teşkilat üyeleri ile partililer katıldı.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, ilçelere yaptıkları projeler hakkında bilgiler verdiği konuşmalarında, “Böylesine muazzam bir katılım sağlayarak bizleri onurlandıran kıymetli dava arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilçelerimizde ihtiyaç duyulan hizmetlere devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan da kongrelerde yaptığı konuşmalarda; “Bugün partimizin 7. Olağan Kongresi kapsamında Mucur, Akpınar ve Kaman kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kongrelere halkımızın gösterdiği ilgi ve yaşanan birlik ve beraberlik bizleri son derece mutlu etmektedir. Türkiye genelinde bu birliktelik sayesinde AK Parti kadroları olarak şimdiye kadar çok önemli hizmetler gerçekleştirdik. Bundan sonra da hizmete devam edeceğiz. Bir yandan ülke içi meselelerle uğraşırken bir yandan da etrafımızı çevrelemeye çalışan dış güçlere karşı mücadele yürütüyoruz. Bu mücadelelerin mimarı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm Müslüman âlemi gibi bizlerde dua ediyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Kongre sürecimizin de ilçemize, partimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Teşkilatlarımızda görev alan başkan ve yönetim kurulu üyelerimize başarılar diliyor, teşekkür ediyorum. İlk günkü heyecanla davamıza hizmet etmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Merkez ilçe kongresinin ise 21 Mart tarihinde Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirileceği öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.