Yankı 40 Kırşehir Haber

AHİLİK ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

AHİLİK ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
5.549
16 Eylül 2020 - 14:23

Hafta başı itibariyle kutlanmaya başlanan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Ahilik Bisiklet Turu ile Satranç Turnuvası düzenlendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda yapılan etkinliklerde Online olarak yapılan satranç turnuvasında 18 Yaş Altı Kategorisinde Birinciliği Sıddık Ümit Öztaş, İkinciliği Mehmet Yaman, Üçüncülüğü ise Furkan Kaya kazanırken Açık Kategoride ise Tayfun Aslan Birinci, Eyüp Enver Yıldız İkinci, Mehmet Kayabaşı ise Üçüncü oldu.

Karakurt bölgesinde başlayan Ahilik Bisiklet Turu da Çukurçayır güzergâhı üzerinden devam ederek Valilik önünde son buldu.

Çevrimiçi Satranç Turnuvasında dereceye girenlerle Bisiklet Turuna katılan sporculara ödüllerini veren Vali İbrahim Akın yaptığı açıklamada; “33. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında bugün Ahi Bisiklet Turu ve Online Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. Ahilik Haftası nedeniyle gençleri bir araya getiren, spora yönlendiren böylesine güzel ve anlamlı bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Ahilik Haftası kutlamaları hafta boyunca düzenlenecek çeşitli etkinliklerle devam edecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.