Yankı 40 Kırşehir Haber

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ YİNE İLKLERDE

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ YİNE İLKLERDE
635
25 Nisan 2019 - 9:40

Ahi Evran Üniversitesi Yine İlklerde
Akademik gelişimdeki başarısı ile adından sıkça söz ettiren üniversitemiz Web Of Science kayıtlarına göre akademik anlamda önemli bir yükseliş gösterdi. 2018 yılı üniversitelerin genel sıralaması, indeksli yayın yapan üniversite sıralaması, misyon farklılaşması ve ihtisaslaşma kapsamında seçilen üniversite sıralaması ve toplam öğretim elemanı sayıları yayınlandı. Web Of Science kayıtlarında elde edilen bilgiler ışığında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin 2017 yılına göre 2018 yılında önemli bir yükseliş gerçekleştirdi.

Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Kapsamında Üniversitemiz 2. Sırada
2016 yılında misyon farklılaşması ve ihtisaslaşması kapsamında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 41 üniversite arasından 5 pilot üniversite içine seçilen üniversitemiz yoğun çalışma ve performans sergileyerek Kırşehir’in kalkınması için çok sayıda proje üretti. Web Of Science kayıtlarından elde edilen verilere göre Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 10 pilot üniversite sıralamasında 2. oldu.

2006-2008 Yılları Arasında Kurulan 41 Üniversite Arasında 6. Oldu
Geliştirdiği projeler, eğitimde gösterdiği kalite, genel ve fiziki durumu itibarıyla hedefine ilerleyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, başarılarına yenilerine eklemeye devam ediyor. 2006 yılında Gazi Üniversitesinden ayrılarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ismiyle kurulan ve Kırşehir’in kalbini oluşturan üniversitemiz, Web Of Science yayımladığı verilere göre 2006 – 2008 yılları arasında kurulan 41 devlet üniversitesi arasında 6. sırada yer aldı.

 

Genel Sıralamada 124 Üniversite Arasında Üniversitemiz 25. Sıraya Yükseldi
Ülkemizde bulunan ve araştırmaya tabi tutulan 124 üniversite arasından geçtiğimiz yıl 59. sırada olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, 2018 yılında büyük bir başarı yakalayarak 25. Sıraya yükseldi. Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversitesi olmayı hedef edinen üniversitemiz, bu amaç doğrultusunda hedefine emin adımlarla ilerliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.