Yankı 40 Kırşehir Haber

8 KÖYÜN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

8 KÖYÜN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
1.245
19 Şubat 2020 - 8:49

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, uzun süredir su sıkıntısı çekilen Çiçekdağı ilçesine bağlı 8 köyün içme suyu sorununun çözüldüğünü açıkladı.

Milletvekili Mustafa Kendirli, yaptığı açıklamada, genel ve yerel bütçe ile Kırşehir’e hizmetin en iyisini getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Köylerin sıkıntılarının sağlanan ödeneklerle giderildiğini belirten AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, yeterli su kaynağı bulunamadığı için su sıkıntısı çeken Çiçekdağı ilçesine bağlı Acı, Kabaklı, Konurkale, Kaleevci, Bozlarevci, Gölcük, Boğazevci ve Çiçekli köylerinde yaşayan yaklaşık 2 bin vatandaşımızın sağlıklı suya kavuşturulduğunu açıkladı.

Su sıkıntısı çekilen köylerin sınırları içerisinde yeterli su kaynağı bulunmaması nedeniyle Akçakent ilçesinde yapılan sondaj çalışmalarında saniyede 7 litre su kaynağına ulaşıldığını ifade eden Milletvekili Mustafa Kendirli açıklamasında şunları söyledi:

 “Çiçekdağı ilçemize bağlı 8 köyümüzde içme suyu sıkıntısı çekiliyordu. Bu sorun İl Özel İdaremizce yapılan gayretli çalışmalar sonucunda giderildi. Akçakent ilçemizde yapılan sondaj çalışmalarında yeterli su kaynağı elde edilince ihtiyaç duyulan su depoları, toplama kazanı, terfi binası ve enerji nakil hatları ile 59 km. uzunluğundaki terfi hat çalışması gibi işler 90 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı.”

İçme suyu tesisine 2 milyon lira harcandığını belirten Milletvekili Mustafa Kendirli,  sorununun çözümünde destek veren Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür ederek tesisin vatandaşlarımıza hayırlı olması dileğinde bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.