Yankı 40 Kırşehir Haber

500 KİŞİLİK YURTTA SONA GELİNDİ

500 KİŞİLİK YURTTA SONA GELİNDİ
1.477
11 Mayıs 2020 - 11:56

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Kırşehir’de yaptırılan 500 kişilik Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu inşaatında sona gelindi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne devredilme sürecinde olan öğrenci yurdunda incelemede bulundu.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi kampüsü içerisinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce yaptırılan 500 öğrenci kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu’ndaki çalışmaların son durumu ile ilgili bilgi alan Mustafa Yılmaz, yurdun tamamlandığını ve geçici kabul sürecine geçildiğini ifade ederek, konuyla ilgili TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na da bilgi aktardığını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Kırşehir’de yapımı devam eden Ahi Evran Külliyesi Projesini de büyük katkı sağladığını belirten KTSO Başkanı Mustafa Yılmaz, kız öğrenci yurdunun bir ay içerisinde Ahi Evran Üniversitesine devredileceğini ve çevre düzenlemesinin üniversite yönetimi tarafından gerçekleştirileceğini ifade etti.

TOBB tarafından yaptırılan 500 Öğrenci Kapasiteli Kız Öğrenci Yurdunun 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde öğrenci kabul edeceği öğrenildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.