Yankı 40 Kırşehir Haber

252 TÜRK VATANDAŞIN KARANTİNASI BİTTİ

252 TÜRK VATANDAŞIN KARANTİNASI BİTTİ
1.754
03 Mayıs 2020 - 1:02

İngiltere’den getirilerek Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kırşehir’deki Fatma Bacı Kız Yurduna yerleştirilen 252 Türk vatandaşı, 14 günlük karantina sürelerinin tamamlanmasının ardından evlerine gönderildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Fatma Bacı Kız Öğrenci Yurdunda 14 Günlük karantina süreleri sona eren misafirler, yurtta çalışan personele teşekkür alkışı yaparak Kırşehir’den ayrıldı.
İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından kontrolden geçirilen vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen otobüslere bindirilerek polis ekipleri gözetiminde memleketlerine uğurlandı.

Kırşehir’deki yurtta kalan misafirler 14 günlük karantina boyunca yaşanan süreç hakkında değerlendirmelerde bulunurken, burada kendilerini Ahi şehri Kırşehir’e yakışır biçimde ağırladıklarını, Kırşehirlilerin misafirperverliğinden hoşnut kaldıklarını söylediler.

Karantina süresi dolan ve memleketine gönderilmek üzere yolcu edilen misafirlerden olan Belmacan Malkoç, “Yemekler çok şahaneydi, her gün değişik yemek getirdiler. Çorbasından tatlısına hepsi vardı. Kırşehir’de bizi çok iyi karşıladılar, çok iyi ağırladılar, haklarını helal etsinler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sağlık Bakanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun, hepsine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.