Yankı 40 Kırşehir Haber

209 GURBETÇİ KIRŞEHİR’DE KARANTİNAYA ALINDI

209 GURBETÇİ KIRŞEHİR’DE KARANTİNAYA ALINDI
1.648
06 Mayıs 2020 - 11:52

Maldivler ve Sri Lanka’dan ülkemize getirilen 209 vatandaşımız, Koronavirüs pandemisi ile mücadele tedbirleri kapsamında Kırşehir’e getirilerek karantinaya alındı.

Maldivler ve Sri Lanka’dan uçakla Ankara Esenboğa Havalimanı’na getirilen 209 vatandaşımız polis ekiplerince alınan güvenlik tedbirleri altında 10 otobüsle Kırşehir’e getirilerek karantina altında tutulacakları Fatma Bacı Öğrenci Yurduna yerleştirildiler.

Ateşleri ölçülüp yeni maskeler verilerek tek kişilik odalara yerleştirilen vatandaşlarımız, sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları açıklamalarda, kendilerine çok iyi davranıldığını, yurtta kalacakları tek kişilik odalarda, kişisel ihtiyaçları için sabun, şampuan, çay, kahve, havlu, diş macunu, diş fırçası, tırnak çakısı, tıraş bıçağı, su, meyve suyu ve kahvaltı dâhil her şeyin devletimiz tarafından hazırlandığını belirttiler.

Vatandaşların 14 günlük karantina sürecinde ihtiyaçlarının Kırşehir Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Türk Kızılayı tarafından karşılanacağı öğrenilirken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki görevli psikolog ve sosyologlar da gözetim altına alınan vatandaşlara destek sağlayacak.

Karantinada Fatma Bacı Yurdunca kalacak vatandaşlar, ücretsiz internet hizmetinin yanı sıra her türlü ihtiyacını Kırşehirli görevlilerle telefonla kurdukları irtibatlarla sağlayacaklar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.