Yankı 40 Kırşehir Haber

GÜZEL SANATLAR LİSESİNE ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

GÜZEL SANATLAR LİSESİNE ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK
1.291
03 Mart 2019 - 19:16

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesine Öğretmen Ataması yapılacağını duyurdu.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü resmi İnternet sayfasından yapılan duyuruya göre, yönetmeliğin 34. ve 36. maddesi hükümleri ve Valilik Makamının ilgi oluru doğrultusunda; Kırşehir Merkez Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesinde norm açığı bulunan branşlara Değerlendirme ve Uygulama sınavı ile öğretmen atması yapılacak.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda Kırşehir NEGSL’ye yapılacak öğretmen atamalarına ilişkin ” Yönetmeliğin 32. Maddesinde (1) Spor liselerinin beden eğitimi öğretmenliği ile güzel sanatlar liselerinin müzik ve görsel sanatlar/resim öğretmenliklerine atanacaklarda; Başvuru tarihi itibarıyla görev yapılan alanın, atanmak istenilen alana uygun olması, Başvurunun son günü itibarıyla Bakanlık kadrolarında adaylık dâhil en az üç yıl öğretmenlik yapılmış olması, Bakanlıkça yapılacak değerlendirme ve uygulama sınavında başarılı olma,şartları aranır. Spor liselerinin beden eğitimi öğretmenliği ile güzel sanatlar liselerinin müzik ve görsel sanatlar/resim öğretmenliklerine atamalarında; Atama yapılacak eğitim kurumunda norm kadro açığı bulunması, Atamalarda puan üstünlüğü,esas alınır. Değerlendirme ile uygulama sınavı ; Yönetmeliğin 34. Maddesinde; (1) Öğretmen ihtiyacı 33 üncü maddenin üçüncü fıkrasına göre yapılan atamalarla karşılanamayan spor liselerinin beden eğitimi öğretmenliği ile güzel sanatlar liselerinin müzik ve görsel sanatlar/resim öğretmenliklerine atanmak üzere başvuruda bulunan öğretmenler değerlendirme ve uygulama sınavı komisyonu tarafından değerlendirmeye tabi tutulur. Adaylar, Değerlendirme Formu üzerinde yapılan değerlendirme sonucu aldıkları puana göre alanlar itibarıyla sıralanır ve en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar itibarıyla ilan edilen kadro sayısının üç katı aday uygulama sınavına alınır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da uygulama sınavına alınır. Uygulama sınavına alınan adaylar, değerlendirme ve uygulama sınavı komisyonu tarafından bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-6 Uygulama Sınavı Formunda yer alan konular ve puanlar üzerinden ayrı ayrı değerlendirilir. Uygulama sınavında 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılır. Spor liseleri ile güzel sanatlar liselerine atama Yönetmeliğin 36. maddesinde- Öğretmen ihtiyacı 33 üncü maddenin üçüncü fıkrasına göre yapılan atamalarla karşılanamayan spor liselerinin beden eğitimi öğretmenliği ile güzel sanatlar liselerinin müzik ve görsel sanatlar/resim öğretmenliklerine atanmak üzere başvuruda bulunanlardan uygulama sınavında 60 ve üzerinde puan alanlar, tercihleri de dikkate alınarak 34 üncü maddenin dördüncü fıkrasına göre belirlenen atamaya esas puan üstünlüğüne göre valiliklerce atanır. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde, sırasıyla değerlendirme puanı, uygulama sınavı puanı, öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olan adayın ataması yapılır. Eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday kura ile belirlenir. Atama işlemleri, itirazların sonuçlandırıldığı tarihten itibaren en geç on gün içinde tamamlanır. denilmektedir” ifadelerine yer verilirken, Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü uygulama sınavına ilişkin takvimi de açıkladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.