Yankı 40 Kırşehir Haber

1 NİSAN DEĞİL “EŞŞEK ŞAKASI”

1 NİSAN DEĞİL “EŞŞEK ŞAKASI”
2.509
01 Nisan 2020 - 15:43

01 Nisan şakası yaptığını zanneden bazı densizlerin Kırşehir’de 133 koronavirüs vakası olduğu ve bir köyün karantina altına alındığı yönündeki paylaşımları kamuoyunda tepki ile karşılandı.

Ulusal ölçekte yayın yapan NTV kanalının ekran görüntüsü üzerine montaj yapan densizlerin paylaşımları üzerine Kırşehir Valiliği de bir açıklama yaptı. Yapılan paylaşımın asılsız olduğu bildirilen Valilik açıklamasında; “Bazı sosyal medya hesaplarında, bir televizyon kanalı kaynak gösterilerek Kırşehir ilimizde 133 Koronavirüs vakası olduğu ve bir köyün karantina altına alındığı yönünde paylaşımlar yer almaktadır. Kaynak olarak gösterilen televizyon kanalı ile yapılan görüşmede böyle bir haberin yayımlanmadığı ifade edilmiş olmakla birlikte yapılan paylaşımdaki bilgiler de gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi.

Ayrıca açıklamada; ‘Vatandaşların yetkili makamlarca yapılacak açıklamalar dışında gerçek bilgilerden yoksun söylentilere itibar etmemeleri’ istendi.

Öte yandan, asılsız paylaşıma tepki gösteren vatandaşlar, bunun tam bir eşek şakası olduğunu belirterek, yetkililerden paylaşımı yapanların tespit edilerek cezalandırılmasını istediler.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.